2018. március 21. szerda

Pályázati infó
Látogatóink
 

PostHeaderIcon Föld Napja az Algyői Szivárvány Óvodában

20170606-fold_napja-12017. április 26-án tartottuk óvodánkban a Föld napi programunkat. Hosszas készülődés és szervezés előzte meg ezt a napot. Már a megelőző napokban számos programmal készültünk a gyermekek részére. Cserepes virággyűjtő versenyt hirdettünk a csoportok között.  A legtöbb cserepes növényt gyűjtő csoport nyerte el a legzöldebb címet. Idén a Csigabigáké lett ez a kitüntetés, akik összesen 87 virágot gyűjtöttek.  Ezúton is szeretnénk megköszönni minden szülőnek a programban való aktív részvételüket, mellyel barátságosabbá és zöldebbé tették gyermekeik környezetét. A nagycsoportos gyermekek birtokba vették az óvoda veteményeskertjét is, retket, borsót, napraforgót, kukoricát, krumplit vetettek. Továbbá kialakításra került az óvodánkban az új lepke barát kertünk, mely lehetővé teszi a gyermekeknek a közvetlen tapasztalatszerzést, megfigyelést.

20170606-fold_napja-2Április 26-án Újra táska program keretében látogatott el hozzánk a Jane Goodall Intézet egyik munkatársa. Célunk a gyermekek és általuk a szüleik környezettudatos szemléletének formálása volt. Simon Szilvia interaktív előadás keretében beszélgetett a gyermekekkel Földünk védelméről, a nejlonzacskók által okozott környezet szennyezésről. A gyerekekkel közösen ötleteket gyűjtöttek arról, hogy mi óvodások hogyan tudnánk változtatni, jobbá, szebbé varázsolni Földünket. Megtanultuk, hogy a szemetet nem dobáljuk szét, hanem a megfelelő kukában tesszük. Továbbá, ha nejlonzacskók helyett vászontáskát, kosarat választunk vásárlások alkalmával, kevesebb szemetet hagyhatunk magunk után. Előadás után emblémával ellátott vászon táskákat kaptak, melyet mindenki saját maga díszíthetett ki. A csoportok munkáját önkéntes segítők tették gördülékenyebbé. Szeretnénk megköszönni az Algyői Horgolói Klub tagjainak, hogy ellátogattak hozzánk és segítették munkánkat!

Bízunk benne, hogy Zöld Óvodaként a szervezett programok keretében a szülőkkel, gyermekekkel együtt közösen tettünk Földünk jövőjéért.

Görög Annamária, Szűcs Eszter Zöld Munkaközösség óvodapedagógusai

Comments are closed.

Keresés
Eseménynaptár
Március  2018
Ke Sz Cs Sz Va
   
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Képtár
05 2012-majus-gyermeknap-003 2014-december-telapo_az_ovodaban-008 2015-szeptember-jatek_udvaron-012