2018. március 21. szerda

Pályázati infó
Látogatóink
 

PostHeaderIcon Tavaszi egészséghét az Algyői Szivárvány Óvodában

20170426-tavaszi_egeszseghet-1Április hónapban hagyományainkhoz hűen csatlakoztunk településünk egészség heti programjaihoz. Kiemelt célunk volt az óvoda gyermekei, alkalmazottai számára a testi-lelki jólét biztosítása.

Korszerű ismeretek közvetítésével interaktív formában attitűd – és szemléletformálás, a család és a közösség értékeinek megőrzése, az egészséges életmód kialakítása fontos feladatunkká vált a társadalmi változások következtében. Számunkra fontos, hogy sikeres és elégedett embereket neveljünk, akik jól ismerik önmagukat, az őket körülvevő környezetet, eligazodnak az információk sűrűjében, elérhető célokat tűznek maguk elé és jó döntéseket hoznak.

A cél eléréséhez a következő programokat valósítottuk meg a Tavaszi egészséghét keretében: a hét minden napján „Színes napokat” tartottunk:

  • ismerkedés a zöldségekkel, gyümölcsökkel a szivárvány színei alapján
  • egy szín köré építettük az aznapi tevékenységeinket
  • színes tavaszi virágokkal díszítettük környezetünket
  • virágzó kert kialakítása folyamatos tevékenységünk – „Lepkebarát kert”

A program zárásaként minden csoport elkészítette saját „egészséges szivárványát” zöldségekből, gyümölcsökből, virágokból.

Algyői Szivárvány Óvoda nevelőközössége


20170426-tavaszi_egeszseghet-2Ezúton szeretnénk megköszönni, Dr. Szántó Gábor vezérigazgató Úrnak, hogy óvodánkban megrendezésre került Egészség heti programot egészségcsomagokkal támogatta. Mindezzel hozzájárult ahhoz, hogy az egyszerűbb körülmények között élő gyermekeknek vitaminok formájában megmutathassuk az egészség fontosságát. Ezen a napon önzetlen segítőkészségének köszönhetően sok gyermeknek okozott örömöt. A további együttműködés reményében kívánunk Önnek és munkatársainak sok sikert, jó egészséget munkájukhoz.

Köszönettel az Algyői Szivárvány Óvodások nevében Ozsváth Lászlóné óvodavezető

Comments are closed.

Keresés
Eseménynaptár
Március  2018
Ke Sz Cs Sz Va
   
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Képtár
2015-februar-farsangi_jatekok-008 2016-november-karacsony_az_ovodaban-023 2017-junius-gyermeknap-018 2017-junius-uszas-001